Достапни линкови

Пирати нападнале полски брод во Нигерија


Полските власти соопштија дека пирати нападнале полски карго брод на брегот на Нигерија и го киднапирале капетанот и четворица членови на екипажот. Според властите, останатите членови на екипажот кои се забарикадирале во внатрешноста на бродот се безбедни и контактираат преку телефон. Морнарицата на Нигерија спроведува спасувачка операција.

XS
SM
MD
LG