Достапни линкови

Повредени 10 ученици во Турција


Десет ученици биле повредени денеска во Турција кога вооружена група со ножеви извршила напад во една гимназија во југоисточниот округ Батман. Медиумите јавија дека повредените ученици, кои се на возраст од 14 и 15 години се вон животна опасност. Напаѓачите успеале да побегнат по инцидентот.

XS
SM
MD
LG