Достапни линкови

Притворени 2 лица во Мали за нападот врз хотелот


Повредено лице по нападот врз хотелот во Бамако.

Специјалните сили на Мали притвориле двајца осомничени за поврзаност со нападот на луксузен хотел во Бамако, при кој загинаа 20 луѓе. Идентитетот на осомничените не е познат. Безбедносните сили соопштија дека осомничените биле притворени врз основа на информации пронајдени во мобилниот телефон на еден од напаѓачите. Двајца од напаѓачите беа убиени. Околу 170 луѓе беа држени во заложништво во хотелот Радисон Блу.

XS
SM
MD
LG