Достапни линкови

Човек ја прескокнал оградата на Белата куќа


архивска снимка

Човек обвиткан во американско знаме синоќа ја прескокнал оградата на Белата куќа во Вашингтон во моментот додека американскиот претседател Барак Обама и неговото семејство таму го прославувале празникот Денот на благодарноста. Човекот набрзо бил задржан од тајните агенти и сега се соочува со кривично обвинување. Претходните два слични инциденти годинава доведоа до зацврстување на безбедносните мерки околу Белата куќа.

XS
SM
MD
LG