Достапни линкови

Убиени 16 милитанти во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека наводно во напад на америкасно беспилотно летало загинале 16 милитанти во источниот дел на земјата. Нападот се случил во близина на границата со Пакистан. Поголемиот дел од убиените милитанти биле од Пакистан. Цел на американските беспилотни летала беа милитантите на Ал Каеда и на Исламската држава и талибанците во источен Авганистан.

XS
SM
MD
LG