Достапни линкови

Шилегов-Груевски стои зад ревизијата на Рамковниот договор


Портпаролот и пратеник на СДСМ, Петре Шилгов

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Петре Шилгов денеска објави документ на Владата, според кој, премиерот Никола Груевски стои зад ревизијата на Охридскиот рамковен договор. Според него, владиниот генерален секретар побарал тој документ да биде тема на работните групи на четирите политички партии.

Тој праша која е целта на Груевски со документите за Рамковниот договор и што и кому ветил. Тој нагласи и дека веќе јавноста дознала оти Груевски стои зад конференцијата за анализа на договорот. Шилегов порача и дека Груевски е должен да објасни што работи зад грбот на граѓаните на Македонија.

XS
SM
MD
LG