Достапни линкови

Протест пред турската амбасада во Москва


Протестите пред турската амбасада во Москва

Во Москва денеска се одржаа протести пред турската амбасада. Демонстранти фрлаа камења и јајца кон зградата откако турската војска собори руски борбен авион. Демонстрантите скандирале пароли против турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Полицијата привела неколку демонстранти.

XS
SM
MD
LG