Достапни линкови

Иран ќе го добие ракетниот систем до крајот на 2015


Русија ќе ја започне испораката на напредниот антирактен систем С-300 во Иран до крајот на годината. Советникот на рускиот претседател, Владимир Кожин изјави дека компоненти од системот ќе бидат испорачани во оваа година, но се зависи од капацитетите на индустријата. Рускиот претседател Владимир Путин претходно ја укина забраната за испорака на системот откако Иран постигна договор со шесте светски сили за нуклеарната програма на земјата.

XS
SM
MD
LG