Достапни линкови

Пронајден појас сличен на користените во нападите во Париз


Париз

Во едно предградие на Париз бил пронајден сомнителен појас со експлозив сличен на оние што биле користени во самоубиствените бомбашки напади на 13 ноември. Појасот кој немал детонатор бил пронајден од еден чистач на отпад. Во истото предградие бил лоциран и мобилниот телефон на еден од осомничените терористи кој се уште е во бегство, Салах Абдесалам.

XS
SM
MD
LG