Достапни линкови

Претседателот Иванов на средба со шефот на НАТО Столтенберг


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов кој престојува во дводневна работна посета на Брисел денеска ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Иванов вчера оствари средба со потпретседателот на Европската комисија Франс Тимерманс. Во фокусот на разговорите, како што соопшти Кабинетот на претседателот Иванов, е интеграцијата на Македонија во Европската унија и во НАТО, како и актуелните состојби поврзани со мигрантската и бегалската криза.

XS
SM
MD
LG