Достапни линкови

Уапсени 11 лица поврзани со ИД во Турција


Турската полиција денеска спровела акции во три округа на земјата, поврзани со терористичката група Исламска држава. Полицијата за време на акциите во Дијарбекир, Балекешир и Бингол привела 11 лица.

По самоубиствените бомбашки напади во Анкара на 10 октомври во кои загинаа 103 лица, турската полиција ги засили акциите против џихадистичките ќелиии во земјата.

XS
SM
MD
LG