Достапни линкови

Поранешниот разузнавач Софески пронајден мртов


Поранешениот шеф на военото разузнување, Горан Софески

Поранешениот шеф на военото разузнување, Горан Софески изутрината е пронајден мртов во близина на селото Раштани, кое се наоѓа на 5 километри од Кичево.

Софески вчера тргнал на лов и откако не се вратил дома, бил пријавен за исчезнат во кичевската полициска станица.

Телото на Софески го пронашле случајни минувачи. Софески пред смртта работеше во Здружената оперативна команда на АРМ, чие седиште е во Куманово.

XS
SM
MD
LG