Достапни линкови

Путин на самит во Техеран


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Техеран ќе учествува на самитот на земјите извознички на гас. Во Москва е соопштено дека притоа е планирано тој да се сретне со иранскиот државен врв, вклучувајќи го и претседателот Хасан Рохани. Ова е втора посета на Путин на Иран. Првата беше во 2007 година на самитот на земјите од Каспиското море.

XS
SM
MD
LG