Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа на Нов Зеланд 


resort of some 20 kilometers north-east of Mostar, firefighters, fi

Седум луѓе денеска загинаа при уривање на хеликоптер на Нов Зеланд.

Несреќата се случила за време на разгледувањето од воздух на една од популарните туристички дестинации на Нов Зеланд, глечерот Фокс.

Остатоците од хеликоптерот се лоцирани, но поради непристапност на теренот спасувачите не можат да стигнат до местото.

XS
SM
MD
LG