Достапни линкови

Бројката на жртви од нападите во Париз се искачи на 130


Бројката на жртви од терористичките напади во Париз на 13 ноември се искачи на 130 лица. Францускиот премиер Мануел Валс ја соопшти веста откако едно од повредените лица кое се наоѓаше во тешка ситуација почина. Во серијата напади во главниот град на Франција беа повредени и 350 луѓе. Исламската држава ја презема одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG