Достапни линкови

Оланд во Русија за напредок во антитерористичката борба


Францускиот претседател Франсоа Оланд

Кремљ соопшти денеска дека очекува престојната посета на францускиот претседател Франсоа Оланд на Вашингтон и Москва да биде чекор напред кон воспоставување на широка антитерористичка коалиција. Советникот на рускиот претседател. Јури Ушаков изјави дека Владимир Путин ќе се сретне со Оланд во Москва на 26 ноември. Двајцата лидери, според него ќе разговараат за заедничките акции во борбата против тероризмот.

XS
SM
MD
LG