Достапни линкови

Столтенберг допатува во Белград


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг допатува во дводневна посета на Србија во текот на која со домаќините ќе разговара за соработката на таа земја со Алијансата. Првиот човек на НАТО кој на аеродромот во Белград беше пречекан од српскиот премиер Александар Вучиќ денеска ќе учествува на трибината за безбедноста на Европа што ќе се одржи на Факултетот за политички науки.

XS
SM
MD
LG