Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб, но попладне во западните делови ќе дува умерен на моменти и засилен ветер од западен и југозападен правец кој ќе биде повеќе изразен во планинските делови. Утринската температура ќе се движи од минус два до седум, а дневната од 17 до 22 степена. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветар од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

XS
SM
MD
LG