Достапни линкови

БиХ го истражува убиството како терористички чин


Државното обвинителство на Босна и Херцеговина го истражува синоќашниот напад и убиството на двајцата војници на босанската Армија, како „чин на тероризам“. Двајца војници на Армијата на Босна и Херцеговина синоќа беа убиени во една обложувалница во Сараево. Нападот го извршил Енес Омерагиќ, кој потоа побегнал од местото на нападот. При нападот полесно е ранет уште еден војник.

XS
SM
MD
LG