Достапни линкови

Столтенберг денеска во Белград


Јенс Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска доаѓа во дводневна посета на Србија во текот на која ќе разговара со премиерот Александар Вучиќ и со други српски официјални претставници, соопштено е во Брисел. Пред заминувањето за Белград, Столтенберг оцени дека Србија и НАТО имаат заеднички интерес да ја зајакнат соработката и оти „многу се радува на својата прва посета на Белград во својство на генерален секретар на НАТО“, додавајќи дека Белград бил град на неговото детство.

XS
SM
MD
LG