Достапни линкови

Републиканецот Џеб Буш е за повеќе војници во Ирак


Џеб Буш

Џеб Буш, републикански претседателски кандидат и брат на Џорџ Буш кој како претседател на Соединетите држави во 2003 година нареди инвазија на Ирак повика на распоредување дополнителни американски војници во таа земја. Тоа според него, ќе придонесе за справување со милитантите на Исламската држава. Последните терористички напади во Париз и заканите од исламистичките милитанти почнаа да доминираат во кампањата на републиканците да изберат свој кандидат за претседател на изборите во идната година.

XS
SM
MD
LG