Достапни линкови

Приведени 13 лица по протестите во Косово


Косовската полиција соопшти дека 13 демонстранти биле приведени по денешните судири во Приштина. За време на протестите биле повредени и четворица полицајци, а запленета била и торба полна „молотови коктели“. Приврзаници на косовската полиција излегоа на протести по апсењето на опозициската пратеничка Доника Кадај Бујупи, а бил издаден и налог за апсење на уште тројца пратеници поради насилството во Парламентот.

XS
SM
MD
LG