Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 16 до 24 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе искачи до 19 степени.

XS
SM
MD
LG