Достапни линкови

Распоредени дополнителни 300 војници во Белгија


Белгиските власти соопштија дека ќе распоредат дополнителни 300 војници во поголемите градови низ земјата, откако го подигнаа нивото на закана од тероризам и го откажаа одржувањето на фудбалскиот пријателски натпревар со Шпанија, кој беше закажан за денеска. Во меѓувреме полицијата во Лондон соопшти дека ќе бидат зголемени безбедносните мерки на стадионот Вембли, каде вечерва Англија треба да одигра пријателски натпревар со Франција.

XS
SM
MD
LG