Достапни линкови

Се повеќе гувернери во САД против сириските бегалци


претседателот Барак Обама

Расте бројот на гувернерите во Соединетите држави кои се закануваат дека ќе престанат да прифаќаат бегалци од Сирија. До ова доаѓа по нападите во Париз. Администрацијата на претседателот Барак Обама неодамна се заложи да прифати 10 илјади бегалци од граѓанската војна во Сирија. Меѓутоа, некои гувернери не се согласуваат со оценката на Обама дека Соединетите држави треба да дозволат прием на сириски граѓани, бидејќи и тие всушност бегаат од тероризмот.

XS
SM
MD
LG