Достапни линкови

Ердоган-Тероризмот нема религија, нација и земја


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган при затворањето на самитот на Г-20 во Анталија изјави денеска дека лидерите на земјите членки на Г20 ја признале заедничка одговорност во борбата против тероризмот. Тој нагласи дека тероризмот нема религија, нација и земја. Ердоган порача и дека со иста решителност ќе продолжат да се борат против сите терористички организации. Според него, за сирискиот претседател Башар ал Асад веќе нема место во иднината на неговата земја.

XS
SM
MD
LG