Достапни линкови

САД префрлија 5 затвореници од Гвантанамо


Соединетите држави соопштија дека префрлиле пет затвореници од Гвантанамо на Куба во Обединетите Арапски емирати. Во соопштението на Пентагон се изразува благодарност до владата на таа земја за нејзината соработка во напорите за затворање на затворот на Гвантанамо на Куба. Во овој затвор остануваат уште 107 затвореници кои се казнети за терористички активности.

XS
SM
MD
LG