Достапни линкови

Порошенко ги осуди нападите на украинските бунтовници


Украинскиот претседател Петро Порошенко го осуди интензивирањето на нападите на проруските бунтовници во источна Украина. „Гледаме ескалација на конфликтот и затоа наредив украинските сили да одговорат на секој натамошен напад“, изјави Порошенко. Борбите меѓу владините сили и проруските сепаратисти се интензивираа по неколкунеделен релативен мир.

XS
SM
MD
LG