Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а повремено умерен северозападен ветер, особено долж Повардарието и источните делови. Дневната температура ќе се движи од 14 до 22. Во Скопје слично време со температура до 19 степени.

XS
SM
MD
LG