Достапни линкови

Пријателскиот фудбалски меч Англија-Франција ќе се одигра


Француската фудбалска федерација соопшти дека пријателскиот фудбалски натпревар меѓу Англија и Франција ќе се одржи, како што е планирано, во Лондон на 17 ноември, и покрај загриженоста за безбедноста по крвавите терористички напади во Париз. Федерацијата денеска соопшти дека пријателскиот натпревар на стадионот Вембли во Лондон ќе се одигра. Франција синоќа ја совлада Германија со 2-0 на пријателскиот натпревар на Стад д Франс во Париз, во меч што падна во сенка на нападите во кои загинаа над 120 луѓе.

XS
SM
MD
LG