Достапни линкови

За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз


Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се повредени.

За сите информации поврзани со безбедноста на македонските граѓани кои во моментот се наоѓаат во Франција, од МНР апелираат да се контактира македонската амбасада во Париз.

Лице за контакт: Министер-советник Габриел Атанасов.

Телефони: + 331 45 77 10 50;

+ 331 45 77 85 77;

+ 331 45 77 10 73

Мобилни телефони: +33 6 32 54 41 36;

+336 79 80 12 27

Адреса: 5, Rue de la Faisanderie, 75116 Paris

Е-пошта: paris@mfa.gov.mk

XS
SM
MD
LG