Достапни линкови

Убиени 5 украински војници во судири со бунтовниците


Портпаролот на украинската војска Андриј Лисенко

Пет украински војници загинале во судирите со проруските бунтовници во источниот дел на земјата во изминатите 24 часа. Портпаролот на украинската војска Андриј Лисенко изјави дека четворица војници биле повредени во судирите, кои се најсмртоносните од примирјето во септември. Судирите се случиле во северниот и западниот дел од Доњецк.

XS
SM
MD
LG