Достапни линкови

Оланд: 137 загинати во нападите извршени од ИД


Францускиот претседател Франсоа Оланд вели дека во нападите во Париз загинале 137 луѓе и дека биле извршени од страна на екстремистите на групата на Исламската држава. Нарекувајќи ги нападите „акт на војна“, Оланд во денешното телевисико обраќање рече дека нападите биле планирани и организирани од странство со помош од внатре во Франција.

XS
SM
MD
LG