Достапни линкови

Времето денеска: Сончево со слаба облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 14 до 24 степени. Во Скопје претежно сончево со мала до умерена локална облачност и тивко. Во утринските часови ќе има појава на магла, а преку денот ќе се расчистува. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе искачи до 20 степени.

XS
SM
MD
LG