Достапни линкови

Путин ќе го посети Иран


Рускиот претседател Владимир Путин

Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин планира да го посети Иран на 23 ноември. Посетата на Путин е со цел да присуствува на Форумот на земјите кои извезуваат гас, кој ќе се одржи во Техеран. Советникот на Кремљ за надворешна политика, Јури Ушаков изјави дека се очекува Путин одделно да се сретне и со иранските лидери, вклучително и претседателот Хасан Рохани.

XS
SM
MD
LG