Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб ветер


Во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени. Во Скопје сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG