Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. По одделни котлини со услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 22 степена.

XS
SM
MD
LG