Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ-Заев ги потценува гласачите


Владимир Пешевски

Од ВМРО ДПМНЕ денеска соопштија дека одлуката Зоран Заев да го предводи СДСМ на предвремените парламентарни избори и да се бори за мандат за претседател на Владата, за партијата е можност граѓаните директно да избираат меѓу него и Никола Груевски и меѓу проектите на ВМРО ДПМНЕ и деструкцијата на СДСМ. Заев денеска, како што наведуваат самиот се прогласил за иден премиер и уште еднаш покажал што мисли за правото на граѓаните самите да судат и да одлучуваат.

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски изјави денеска дека Заев уште еднаш ги потценил сите гласачи. Според него, доколку Заев е сигурен дека граѓаните ќе гласаат за него од ВМРО ДПМНЕ го повикуваат да даде оставка од функцијата градоначалник на Струмица, исто како што тоа ќе го стори премиерот Никола Груевски.

XS
SM
MD
LG