Достапни линкови

Избрани новите министри


Собранието на денешната седница ги избра Оливер Спасовски за министер за внатрешни работи, Форсина Ташевска Ременски за министер за труд и социјална политика и Марта Арсовска Томовска за министер за министер информатичко општество и администрација. За Спасовски гласаа 101 пратеник, воздржани и против немаше, за Ташевска Ременски исто така гласаа 101 пратеник, воздржани и против немаше, додека за Арсовска Томовска 71 пратеник гласаа „за“, додека 31 беа против.

XS
SM
MD
LG