Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG