Достапни линкови

Обама и Нетанјаху за ситуацијата на Блискиот Исток


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на денешните разговори во Вашингтон со американскиот претседател Барак Обама, како што е најавено, ќе разговара за насилствата што се интензивираа во последниве неколку недели и во кои во палестински напади загинаа најмалку 12 Израелци, додека седумдесетина Палестинци биле убиени од израелските војници. На средбата се очекува да се разговара и за конфликтот во Сирија.

XS
SM
MD
LG