Достапни линкови

Бејли: Сега е важно договорените закони да бидат спроведени


Минатата ноќ постигнат е значителен напредок во исполнувањето на Договорот од Пржино и во придвижувањето на земјата, напиша на Твитер американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли.

- Откако новите закони ќе бидат донесени, важно е фокусирањето кон нивното спроведување, особено на изборниот законик. САД и меѓународните партнери се подготвени да помогнат, пишува амбасадорот Бејли.

XS
SM
MD
LG