Достапни линкови

ЕК повика на целосно спроведување на договорот од Пржино


Портпаролката на Европската комисија, Кетрин Реј денеска по новиот развој на настаните во Македонија изјави дека ги охрабруваат сите политички партии да направат се што е неопходно во однос на имплементирање на обврските од Договорот од Пржино. Според неа, тоа е особено важно во однос на претстојниот извештај за напредокот на Македонија, кој не прецизираше кога ќе биде објавен, но рече дека во него ќе се најде и начинот на кој се применува договорот.

XS
SM
MD
LG