Достапни линкови

Заев-Договорот ќе обезбеди регуларни избори


Лидерот на СДСМ Зоран Заев

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека се сериозно посветени на брзо затворање на точките од договорот што треба да обезбедат регуларни избори. Тој на средбата со делегација на ОДИХР, нагласи и дека тоа е во интерес на граѓаните на Македонија и од тоа нема да отстапат. Според него, ако нема регуларни избори, сериозно ќе биде загрозена иднината на државата и граѓаните.

XS
SM
MD
LG