Достапни линкови

Времето денеска: сончево со утринска магла


Во Македонија ќе биде сончево со услови за утринска магла по одделни котлини. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од 14 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево со услови за утринска слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

XS
SM
MD
LG