Достапни линкови

Се урна кров на фабрика во Пакистан, 18 жртви


Најмалку 18 работници загинале кога кров на фабрика се урнал во источниот пакистански град Лахоре. Спасувачките екипи се обидуваат да пронјадат преживеани во несреќата. Околу 150 работници биле заробени под урнатините. Локалните власти соопштија дека најмалку 11 тела биле извлечени и се стравува оти бројката на загинати ќе се зголемува. На повеќе од 70 луѓе им била пружена медицинска помош.

XS
SM
MD
LG