Достапни линкови

Русија ја проширува истрагата за авионската несреќа


Рускиот министер за вонредни ситуации, Владимир Пучков

Рускиот министер за вонредни ситуации, Владимир Пучков изјави дека спасувачките тимови ќе ја прошират потрагата по тела на жртви од авионската несреќа во Египет во радиус од 40 километри. Според него, ќе бидат искористени и дронови и вселенски набљудувачки системи за скенирање на теренот. Руските власти веќе го истражиле реонот во радиус од 30 километри од местото на несреќата. Рускиот авион со 224 патници и членови на екипажот се урна на 31 октомври на Синајскиот полуостров.

XS
SM
MD
LG