Достапни линкови

Заев - Сериозен напредок во преговорите


Има сериозно придвижување на преговоритеи се надевам наскоро ќе има договор рече лидерот на СДСМ Зоран Заев пред средбата со европските социјалисти. Заев изјави дека постои сериозна загриженост поради прекршувањето на роковите од страна на владеачката партија ВМРО ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG