Достапни линкови

Сириските сили го освоија патот кој води до Алепо


Сириски медиуми јавија дека владините сили ја преземале контролата врз единствениот пат кој го поврзува северниот град Алепо со централна Сирија по борбите со милитантите на Исламската држава. Сириската организација за човекови права соопшти дека владините сили се бореле со милитантите на 10 километри источно од патот со цел да се осигураат дека дека реонот е целосно безбеден. Контролата врз Алепо е поделена меѓу владините сили и милитантите.

XS
SM
MD
LG