Достапни линкови

Директорот на УЈП, Трајковски сменет од функцијата


Горан Трајковски

Кирил Миновски е нов директор на Управата за јавни приходи на местото на Горан Трајковски, кој заминува на друга функција. Миновски е именуван за директор на УЈП на вчерашната владина седница, а доаѓа од позицијата директор на Државниот пазарен инспекторат. Портпаролот на Владата, Александар Георгиев изјави дека на досегашниот директор Трајковски му истекол мандатот и во план е соработката со него да продолжи на друга одговорна функција.

XS
SM
MD
LG